Главная » Архів новин
25.06.2009
Admin Перегляди: 6554 Коментарі: 2 Золочів
Золочівський замок Золочівський замок
 За останнє десятиліття візитною карткою Золочева став замок. Збудований на початку XVII ст. за проектом невідомого італійського архітектора та останнім словом тогочасної науки, замок є зразком поєднання оборонного та житлового призначення. Дослідження останніх років відкрили багато цікавих сторінок забутої історії замку і Золочева. Потужна, і в той же час, ідеально правильна фортеця, яку просто обминали орди, оскільки навіть добре вишколеному війську важко було її здобути, збереглася майже повністю (за винятком озброєння). Кам'яні вали, бастіони добре захищають на диво затишний двір. Великий житловий палац Золочівського замку зберіг внутрішні комунікації - каналізацію (6 внутрішніх туалетів початку XVII ст.) і залишки мережі теплопостачання - печі та каміни. Цікавим є і внутрішнє планування житлових, парадних покоїв з господарськими кімнатами. Під усією зайнятою житловим палацом площею (майже 1000 м кв.) розташовані льохи-підземелля.Особливою окрасою Золочівського замку є Китайсь ... Читати далі »
Детальніше
25.06.2009
Admin Перегляди: 5456 Коментарі: 0 Жовква
Жовківський замок Жовківський замок
Закладений засновником Жовкви С. Жолкевським у 1594 р., будувався до 1606 р. Павлом Щасливим. Також відомо, що на запрошення С. Жолкевського тут працювали такі відомі архітектори як Амброзій Прихильний, Павло Римлянин, Петро Бебер.
Жовківський замок. Фронтальне крило (сучасний вигляд після реставрації)

Чотирикутний в плані із вежами на кутах, оточений ровом із водою не тільки зовні, а й зі сторони міста, замок був добре захищений від ворожих нападів. Проте, сучасний вигляд не відповідає давньому — «бракує» колон, арок, вишуканих скульптур, рову, що доходив в ширині до 17 метрів, та й сам замок просів в землю на 6-7 метрів.

На другому поверсі знаходилася «татарня» чи то пак в'язниця, в яку скидали бранців-татар. Їх потім використовували для побудови міста і, фактично, вони були рабами. На верхньому ярусі вежі зберігалися замкові архіви.

За переказами, навколо замку знаходився сад дружини Жолкевського неймовірної к ... Читати далі »
Детальніше
25.06.2009
Admin Перегляди: 4421 Коментарі: 0 Дубно
Дубенський замок Дубенський замок
Приблизно в кінці XIV - початку XV ст. князь Федір Острозький спорудив дерев'яно-земельне укріплення, яке, звичайно, мало дещо інший вигляд, аніж тепер. Ця споруда була оточена земельними валами, огороджена дерев'яним частоколом по периметру і тісно забудована всередині житловими та господарськими приміщеннями.Проте обмежена дільниця замку, недостатня міцність дерев'яних стін і укріплень, досить часті пожежі, і, найголовніше, більш низьке розташування стосовно прилеглої ділянки міста, змусило князя Костянтина Острозького почати будову нової, рельєфно вищої, кам'яної фортеці.1492 рік офіційно вважається датою спорудження Дубенського замку[1].

Протягом свого існування замок неодноразово перебудовувався й укріплювався. На початку XVII ст. каштелян краківський князь Януш Острозький реставрував замок у стилі пізнього Ренесансу. Тоді ж було добудовано два бастіони зі сторожовими вежами. Між старим городищем і новим замком пролягав глибокий рів, який при потребі легко запо ... Читати далі »
Детальніше
25.06.2009
Admin Перегляди: 5734 Коментарі: 0 Бучач
Бучацька ратуша Бучацька ратуша
Буча́цька ра́туша — унікальна пам'ятка архітектури середини 18 століття в м. Бучач. Зведена 1751 в стилі бароко. Архітектор Б. Меретин, скульптор Н.-Г. Пінзель.Розташована в нижній частині міста посеред невеликого майдану, гармоніює з ландшафтом, вирізняється чітким окресленням об'ємів і досконалістю пропорцій.

Споруда має яскраво виражену вертик.-центр. композицію вежового типу. На 2-поверховий куб. об'єм спирається 2-ярусна вежа з великими вікнами. Пластику стін підкреслюють пілястри, крок і кількість яких неоднакові: на головному фасаді — 6, на задньому — 5, на бічних — по 4; вони закінчуються капітелями корінфського ордеру і значно урізноманітнюють площину фасадів. Архітектурні форми позначені вишуканою, плинною пізньобароковою пластикою. Троє дверей нині — нижче від рівня майдану (культурний шар за 250 років піднявся на 1 м).

Головий фасад ратуші повернутий до заходу, на його фронтоні — картуш із родинним гербом «Пилява» фундатора рат ... Читати далі »
Детальніше
25.06.2009
Admin Перегляди: 5690 Коментарі: 0 Бережани
Бережанський замок Бережанський замок
Бережанський замок - у місті Бережани, Бережанського району, Тернопільської області в Галичині. Бережанський замок збудований родиною Сенявських в 16-18 ст. з костелом Святої Трійці 1554 р., який став родовою усипальницею Сенявських.

Бережанський замок 1554 р., іменований "східним Вавелем" вважають найвизначнішою захисною спорудою епохи українського ренесансу. Його зведено італійськими майстрами за новоголландською системою, розробленою Гійомом Л. де Бопланом. Досить солідна територія, що нині знаходиться в межах міського парку, обгороджена кам’яним муром.

На відміну від інших твердинь, бережанський замок постав не на високій горі, а в глибокій заболоченій річковій долині на острові, утвореному двома рукавами річки Золота Липа. Цей замок створено не як військово-оборонну, а як оборонно-житлову споруду. У 17 ст. у східній частині замку вибудовано палац, який за пишне оздоблення порівнювали з краківським Вавелем. По периметру замку йшли не оборонні ... Читати далі »
Детальніше
23.06.2009
Admin Перегляди: 5451 Коментарі: 1 Олесько Олеський замок
Олеський замок Олеський замок

Історія


Понад шість століть стоїть замок на високому пагорбі, свідок і учасник багатьох подій, що навічно увійшли в історію. По-різному складалася доля замку протягом довгого його існування. Був він твердинею і воїном, що до останньої змоги відстоював свою незалежність; був він бранцем, за володіння яким змагались королі; був він розкішним палацом, наче королівською резиденцією з притаманною їй пишністю, пихою і злочинністю; був він бунтарем, що виношував плани свого визволення. І тепер, коли рідна земля, до якої навіки і міцно приріс, стала вільною, перетворений на пам'ятку і служить своєму народові як скарбниця його історії й культури, як втілення його високого духу й таланту.

Олесько у 14-15 соліттях

Уперше Олеський замок згадується в історичних джерелах 1327 р., коли він перейшов у володіння Юрія — сина мазовецького князя Тройдена і руської к ... Читати далі »
Детальніше
23.06.2009
Admin Перегляди: 6489 Коментарі: 0 Вишнівець
Вишнівецький палац Вишнівецький палац
Вішнівецькій палац - Архітектурна пам'ятка 18 Століття загальнодержавного значення у смт Вішнівець Збаразького району Тернопільської області. Колишня резіденція останніх представник князівського роду Вишневецьких - Михайла-Сервація, а після Його Смерті 1744 - князів Мнішеків.Розташованій Вишнівецьких палац на місці оборонного замку 1395, Який перебудував и укріпів 1640 Ярема Вишневецький.

Після руйнування замку 2-ї пол. 17 ст. фортіфікаційні Елементи відновлено 1705. 1730-ті М.-С. Вишневецький збудував за проектом архітектора Я. Бланже палац, Який у кін. 18 ст. реконструйовано.Паралельно до головної забудови закладами парк.В архітектурі Вішнівецького палацу поєднані рісі пізнього бароко й класицизму. Після перебудови просторах палац набравши обрісів Класичний стилю; Його відовженій у плані двох'ярусній корпус Із флангами, віщімі на один ярус бічнімі еркерамі стає симетрично П-подібну композіцію.

Центральна частина фасаду з парадним входом ... Читати далі »
Детальніше
01.03.2009
Admin Перегляди: 3832 Коментарі: 2 Збараж
Збаразький замок Збаразький замок
Збаразький замок — фортифікаційна оборонна споруда в місті Збараж Тернопільської області. Розташований трохи осторонь від центру міста, в парку, на так званій Замковій горі. Фото

Старий замок
Перший Збаразький замок звів 1393 князь Д. Корибут на Княжій горі в нинішньому приміському селі Старий Збараж. Його зруйнували татари 1474 і 1598.

Спорудження нового замку

Замок споруджено в 1626—1631 рр. за проектом італійського архітектора Вінченцо Скамоцці. Проект замку Скамоцці спочатку описав у трактаті «Про ідею універсальної архітектури» (інший переклад — «Ідея загальної архітектури», Венеція, 1615), а потім уже втілив у Збаражі. 1675 року замок захопили та спалили турки.

Замок у 17 столітті
3агальний вигляд замку середини 17 століття відтворений на гравюрі голландця В. Гондіуса. 3баразький замок квадратний у плані, зведений на пагорбі. Цоколь мурований із каменю, верх — із цегли, стіни обкладені тес ... Читати далі »
Детальніше
« 1 2