Главная » Статьи » Здоровье [ Добавить статью ]

Мечеть Хала Султан Текке - мечеть в Ларнаці.
Мечеть Хала Султан Текке - мечеть в Ларнаці. До складу архітектурного комплексу Хала Султан Текке входять мечеть, мавзолей, мінарет і житлові споруди (жіночі та чоловічі) для службовців і паломників-дервішів (колишніх мешканців).

На схід від будівлі мечеті під час будівельних робіт були виявлені фрагменти поселення, що датуються бронзовим століттям. Серед археологічних знахідок слід зазначити кераміку микенского періоду, предмети зі слонової кістки і скіпетр в формі лотоса. У 1978 році неподалік від Хала Султан Текке був виявлений скарб з 23 предметами з чистого золота. Знайдені цінності виставлені в турецькому форте в Ларнаці. На сайті Храмы и мечети Кипра можна знайти багато цікавих місць.

На другому поверсі розташовано спеціально відгороджене відділення, призначене для жінок. Раніше існувала окрема сходи, що ведуть прямо з вулиці в жіночу частину. Але зараз мусульманки заходять в мечеть через центральний вхід разом з чоловіками і потім піднімаються в відведений для них місце.

Зліва від входу в сад, прикрашеного арабським написом початку 19 століття, стоїть один гостьовий будинок строго для чоловіків, а праворуч - інший, розділений надвоє - для чоловіків і жінок. У східній частині самої обителі розташовано цвинтар турецьких губернаторів Ларнаки і всього Кіпру.

Мечеть реставрувалася в 1959 році.

Після турецького вторгнення 1974 року будинок мечеті перестало використовуватися за призначенням.
Категория: Здоровье | Добавил: Admin (23.04.2017)
Просмотров: 643 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]