Главная » Статьи » Производство [ Добавить статью ]

Плоскогубці, круглогубці, кусачки

Ведення багатьох робіт, зокрема електротехнічних, немислимо без плоскогубців. Надійний і зручний, інструмент цей неодмінно повинен бути в робочому арсеналі кожного майстра. Маючи в своєму розпорядженні їм, ви завжди зможете виконати захоплення різноманітних предметів, вигинання кабелів, дроту та ін. Якщо на ручках ваших плоскогубців є надійна ізоляція, ви зможете без побоювання працювати навіть з проводами, що знаходяться під високою напругою. Ось чому, без сумнівів, питання правильного вибору плоскогубців актуальне для всіх майстрів та можно купити тут http://fonarik.ua/multituly/ganzo/

Сучасні плоскогубці відрізняються широким вибором модифікацій. У ряді різновидів цього інструменту є спеціальні прорізи, завдяки яким перекушування дроту не викличе проблем. При виборі потрібного інструменту врахуйте граничну величину зіву плоскогубців, що забезпечує захоплення. Щоб підвищити цей показник, досить трохи підточити обмежувач повороту у рукоятки. У деяких моделях для досягнення тієї ж мети доведеться висвердлити вісь, розібрати плоскогубці, а по виготовленні нової осі виконати збірку.

Якщо плоскогубці будуть інтенсивно використовуватися, з часом їх ручки розбовтаються. Щоб ремонт був виконаний правильно, слід висвердлити вісь інструменту і виточити нову. Пам'ятайте також, що при використанні пристрою відрізання дроту, наявного в більшості моделей, для перекушування цвяхів або їх вилучення з матеріалу термін служби плоскогубців скорочується в рази.

Як оцінити якість плоскогубців
Щоб вибрати якісний інструмент, потрібно піддати оцінці цілий ряд його характеристик. Так, зазор між його губками не повинен бути більше міліметра, а рукоятки повинні щільно прилягати одне до одного при стисненні. Добре також, коли вони в змозі вільно і плавно переміщатися. Зазор між ріжучими крайками в плоскогубцях повинен бути 0,1 мм - не більше.

Сучасний ринок плоскогубців пропонує вироби в щедрому асортименті, з якого вам належить вибрати те, що підходить вам найбільше. Так, на робочій поверхні моделі 1РК-24 знаходяться зубці, для створення яких використовується високоякісна сталь, що пройшла спеціальну загартування. Довжина такого інструменту - 125 мм. А ось модель 1РК-036S виготовляється з вуглецевої сталі відмінної якості. Довжина цієї моделі більше першої - 130 мм. Інструмент марки 1РК-052АS має спеціальну ізоляцію, що дозволяє працювати з напругою до 1000 В, їх кромки пройшли спеціальну загартування, в довжину інструмент досягає 165 мм. Плоскогубці 1РК-27 виробляються із застосуванням високоякісного загартованого металу, в них використовується подвійна листова пружина.

Комбіновані плоскогубці: головне, що потрібно знати
За допомогою цього інструменту можна фіксувати різноманітні предмети і розрізати дріт. Він може мати різну зону захоплення і ріжучі кромки великої довжини. Це забезпечує ефективність розрізання проводів і дроту зі сталі різних марок. Цей вид плоскогубців виробляють із загартованої інструментальної сталі, що пройшла спеціальну термообробку. Завдяки їй плоскогубці володіють високим показником стійкості до зношування і твердості затискаємо матеріалів. Антикорозійне покриття, що є на цьому інструменті, захищена від ржавіння. При виготовленні плоскогубці проходять процес оксидування, що уповільнює окислення їх металу. Є також моделі з хромованою поверхнею - тут вже корозії поставлений міцний заслін.
Таким чином, інструмент, який ви виберете, може бути дуже різним. Він може бути різної довжини; рукоятки в ньому можуть бути відшліфовані; важільні механізми бувають двох видів; в ряді випадків використовується нікельована основа. При виборі плоскогубців важливу роль відіграє покриття рукоятки. Саме воно обумовлює зручність роботи з плоскогубцями, тому що завдяки йому вони міцно утримуються руками майстра (згадаємо, що при роботі руки пітніють і стають слизькими). Відзначимо, що практично всі сучасні плоскогубці мають чималий термін експлуатації, внаслідок чого новий інструмент купують, як правило, не через поломки старого, а через його втрати.
пасатижі
Це комбіновані плоскогубці, корисні для різних типів завдань. Такі вироби можуть використовуватися як кусачки для проводів або гвинтів, інструмент для видалення ізоляції з кабелів, опресування контактів, формування висновків проводів, жил та ін. Вони також можуть включати в себе дирокол, шило, викрутку.
Ізоляція ручок є важливим елементом цього приладу, а ПВХ-покриття в двухкомпонентной рукоятці дозволяє надійно тримати інструмент.

Категория: Производство | Добавил: Admin (28.01.2017)
Просмотров: 841 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]