Главная » 2009 » Червень » 23
23.06.2009
Admin Перегляди: 6105 Коментарі: 0 Олесько Олеський замок
Олеський замок Олеський замок

Історія


Понад шість століть стоїть замок на високому пагорбі, свідок і учасник багатьох подій, що навічно увійшли в історію. По-різному складалася доля замку протягом довгого його існування. Був він твердинею і воїном, що до останньої змоги відстоював свою незалежність; був він бранцем, за володіння яким змагались королі; був він розкішним палацом, наче королівською резиденцією з притаманною їй пишністю, пихою і злочинністю; був він бунтарем, що виношував плани свого визволення. І тепер, коли рідна земля, до якої навіки і міцно приріс, стала вільною, перетворений на пам'ятку і служить своєму народові як скарбниця його історії й культури, як втілення його високого духу й таланту.

Олесько у 14-15 соліттях

Уперше Олеський замок згадується в історичних джерелах 1327 р., коли він перейшов у володіння Юрія — сина мазовецького князя Тройдена і руської к ... Читати далі »
Детальніше
23.06.2009
Admin Перегляди: 6804 Коментарі: 0 Вишнівець
Вишнівецький палац Вишнівецький палац
Вішнівецькій палац - Архітектурна пам'ятка 18 Століття загальнодержавного значення у смт Вішнівець Збаразького району Тернопільської області. Колишня резіденція останніх представник князівського роду Вишневецьких - Михайла-Сервація, а після Його Смерті 1744 - князів Мнішеків.Розташованій Вишнівецьких палац на місці оборонного замку 1395, Який перебудував и укріпів 1640 Ярема Вишневецький.

Після руйнування замку 2-ї пол. 17 ст. фортіфікаційні Елементи відновлено 1705. 1730-ті М.-С. Вишневецький збудував за проектом архітектора Я. Бланже палац, Який у кін. 18 ст. реконструйовано.Паралельно до головної забудови закладами парк.В архітектурі Вішнівецького палацу поєднані рісі пізнього бароко й класицизму. Після перебудови просторах палац набравши обрісів Класичний стилю; Його відовженій у плані двох'ярусній корпус Із флангами, віщімі на один ярус бічнімі еркерамі стає симетрично П-подібну композіцію.

Центральна частина фасаду з парадним входом ... Читати далі »
Детальніше